Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 75(3): 81-90, doi: 10.5117/mab.75.15687
Verwerking van leasecontracten in de jaarrekening
J. H. Jager,
H. B. Van Veen
Corresponding author:
J. H. Jager © J. H. Jager, H. B. Van Veen. This is an open access article distributed under the terms of the Creative Commons Attribution License (CC BY-NC-ND 4.0), which permits to copy and distribute the article for non-commercial purposes, provided that the article is not altered or modified and the original author and source are credited.
Citation:
Jager JH, Van Veen HB (2001) Verwerking van leasecontracten in de jaarrekening. Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 75(3): 81-90. https://doi.org/10.5117/mab.75.15687 |  |
Abstract In dit artikel worden twee benaderingen voor de verwerking van leasecontracten in de jaarrekening besproken: de ‘risks en rewards’-benadering en de ‘asset en liabilty’-benadering. De ‘risks en rewards’-benadering wordt momenteel gehanteerd en maakt een onderscheid tussen operational en financial leasecontracten. In de ‘asset en liability’-benadering wordt bij de verwerking van leasecontracten aangesloten bij het Stramien voor de opstelling en vormgeving van jaarrekeningen van de Raad voor de Jaarverslaggeving. Het Stramien is een raamwerk dat dient als hulpmiddel bij het ontwikkelen van toekomstige en het herzien van bestaande verslaggevingsstandaarden. In de ‘asset en liabilty’-benadering wordt het onderscheid tussen operational en financial leasecontracten losgelaten. Dit heeft als gevolg dat ook operational leasecontracten in aanmerking komen voor opname in de balans. Dit kan een nadeel betekenen voor leasemaatschappijen. de Nederlandse Commissie voor Corporate Governance (Commissie-Peters).