Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 80(3): 84-92, doi: 10.5117/mab.80.15725
De verantwoordelijkheden van de audit commissie
H. J. Mouthaan
Corresponding author:
H. J. Mouthaan © H. J. Mouthaan. This is an open access article distributed under the terms of the Creative Commons Attribution License (CC BY-NC-ND 4.0), which permits to copy and distribute the article for non-commercial purposes, provided that the article is not altered or modified and the original author and source are credited.
Citation:
Mouthaan HJ (2006) De verantwoordelijkheden van de audit commissie. Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 80(3): 84-92. https://doi.org/10.5117/mab.80.15725 |  |
Abstract In dit artikel wordt ondersteuning van de audit commissie door een team van onafhankelijke deskundigen bepleit. De toegenomen verantwoordelijkheden en verwachtingen ten aanzien van het functioneren van audit commissies, evenals de toegenomen complexiteit van ondernemingen en regelgeving, eisen immers een mate van kennis en betrokkenheid die niet meer door de audit commissie alleen is te realiseren. Audit commissies van ‘dual listed companies’ moeten bovendien voldoen aan regelgeving die is ontwikkeld in een ‘one-tier board’-structuur en dit botst daardoor soms met de basisbeginselen van een ‘two-tier board’-structuur. Ook dan kan het inzetten van onafhankelijke deskundigen een oplossing bieden.