Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 77(9): 416-423, doi: 10.5117/mab.77.21811
Een model voor verkoop van callopties op bezittingen in de (ICT-)industrie
Nico H. G. Baken,
A. A. W. Toonders
Corresponding author:
Nico H. G. Baken © Nico H. G. Baken, A. A. W. Toonders. This is an open access article distributed under the terms of the Creative Commons Attribution License (CC BY-NC-ND 4.0), which permits to copy and distribute the article for non-commercial purposes, provided that the article is not altered or modified and the original author and source are credited.
Citation:
Baken NHG, Toonders AAW (2003) Een model voor verkoop van callopties op bezittingen in de (ICT-)industrie. Maandblad Voor Accountancy en Bedrijfseconomie 77(9): 416-423. https://doi.org/10.5117/mab.77.21811 |  |
Abstract In dit artikel is een model beschreven waarmee callopties kunnen worden verkocht op reële – niet-financiële – goederen. Dit model is gebaseerd op de Opties voor Opties-theorie van Baken (2001) en het binomiale optiewaarderingsmodel. Met de verkoop van callopties op bezittingen genereert de verkoper additionele inkomsten door ontvangst van een optiepremie en verplicht hij zich tot levering van de bezittingen, mits de koper van de calloptie zijn verworven recht uitoefent. Om ervoor te zorgen dat het model breed toepasbaar is, zijn bij het ontwerp van het model gevalstudies verricht naar mogelijke praktijkvoorbeelden bij KPN. Onderzocht is welke variabelen de theoretische waarde van een calloptie bepalen en wat de kritische succesfactoren zijn bij de verkoop van callopties op materiële bezittingen.